Výkřik socky

20. 03 2017 | 14.44

Minulý týden jsem uveřejnila poněkud zoufalý článek Otevřená zpověď nespokojené socky, kterak je práce sociálního pracovníka bezva, ale člověk dost rychle hoří a bere za to míň než... Třeba údržbář! Dnes jsem hledala zaručené mzdy pro pracovníky v sociální práci v soukormém sektoru. Našla jsem a narazila jsem i na diskuzi pod článkem, kde se pán ptá, jakou zaručenou mzdu má brát... Zde citace:

Šebesta Stanislav napsal:

8.9.2016 (20:45)

Pracuji jako údržbář v jeslích, které jsou příspěvkovou organizací. Pracovní doba je 4 hodiny denně, což odpovídá 20 hodinám týdně. Jaká je zaručená mzda? Jakou mám mít platovou třídu?


Pane Šebesto, jako zaměstnanec školského zařízení, které je příspěvkovou organizací (dostává peníze na provoz například od obce) byste měl normálně dostávat
plat podle platové tabulky pro nepedagogické pracovníky ve školství. (Shodou okolností se nyní stejná tabulka vztahuje i na sociální pracovníky.)

zdroj: http://kupnisila.cz/skupiny-praci/

Takže sociální pracovník, který musí mít podle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách minimálně vyšší odborné vzdělání je pro stát srovnatelný s údržbářem...